Mokinių elgesio taisyklės
Egzaminai
Tvarkaraštis
Etikos kodeksas
Kaip elgtis gripo ir kt. ligu atveju
Civiilnės saugos rekomendacijos

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras

DĖMESIO!

2017 m. spalio 03 d. Kalvarijos suaugusiųjų mokykloje vyko prevencinė paskaita ,,SOS PREKYBA ŽMONĖMIS‘‘ kurią organizavo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centras.

Paskaitos metu buvo kalbama apie įvairias žmonių išnaudojimo formas, pasakojama kaip apsisaugoti ir netapti prekyba žmonėmis auka, pateikta informacija, kur galima kreiptis pagalbos.

Foto iš vykusio renginio:

Būtina mokytis saugiai elgtis

„Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė,“ – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas.

2017 m. balandžio 2 d. Pgraužių k. (Kalvarijos sav.) gyvenamajame name kilęs gaisras nusinešė 8 m. vaiko gyvybę. 2 kiti tame pačiame name buvę vaikai spėjo išbėgti iš degančio namo. Tokių skaudžių nelaimių, kurių metu žūsta nepilnamečiai mūsų apskrityje nebuvo jau seniai, siekdami, kad tai nepasikartotų kreipiamės į pedagogus ir tėvelius prašydami priminti vaikams pagrindinius elgesio kilus gaisrui veismus. Kalbėdami akcentuokite :

Pastebėjus dūmus, ar pajutus dūmų kvapą reikia nedelsiant išbėgti iš patalpos į saugesnę vietą.

Jai negali išeiti pro duris reikia ieškoti kito kelio (jai tai I aukštas - išlipti pro langą, jai daugiaaukštis - išeiti į balkoną).

Atsidūrus saugesnėje vietoje garsiai šauktis suaugusiųjų pagalbos, iškviesti ugniagesius.

Negalima nuo ugnies ar dūmų slėptis spintoje, po lova ar panašiai.

Suaugę turi atsiminti, kad palikti nepilnamečius vaikus be priežiūros labai pavojinga.

Rekomenduojame namus aprūpinti autonominiais dūmų signalizatoriais ar įsirengti signalizaciją.